Borelioza i koinfekcje

Od 2019 r zauważyłam niespotykany dotąd wzrost liczby pacjentów ze zdiagnozowanym obciążeniem krętką borelii i koinfekcjami z obciążeniem datowanym powyżej 5 – 10 lat w badaniu biorezonansowym i później potwierdzonym badaniami labolatoryjnymi.

Jak Państwo pamiętacie około roku 2005-2010 pojawiła się w Polsce epidemia meszek. Owady, które wcześniej nie stanowiły żadnego problemu zdrowotnego, nagle zaczęły masowo atakować ludzi, a w miejscu ugryzień pojawiały się długo gojące się odczyny.

Istnieje pogląd, że krętka borelli dostaje sie do organizmu za pośrednictwem kleszczy.

Jednakże spora grupa terapeutów, w tym również ja w oparciu o wykonywane diagnozy oraz prowadzone terapie stoi na stanowisku, że mogą ją roznosić również inne owady , takie jak meszki i komary, oraz poprzez kontakt człowieka z krwią zarażonego zwierzęcia.

Istnieją również badania potwierdzając tezę, że zakażenie może przenosić się z matki na nienarodzony płód, powodować poronienie i przyczyniać się do niektórych przypadków zespołu nagłego zgonu niemowląt – tzw. śmierci łóżeczkowej.

Boreliozę wywołuje bakteria o spiralnym kształcie, znana jako krętek. Choroby wywoływane przez krętki są zazwyczaj nawracające, trudne do wykrycia i świetnie imitują inne schorzenia: Syfilis, gorączka powrotna czy leptospiroza stanowią inne przykłady chorób krętkowych. Borelioza, zwana też chorobą z Lyme, wywoływana jest przez bakterię Borrelia burgdorferi, nazwanej od nazwiska doktora Willy’ego Burgdorfera, który w 1981 wyodrębnił ją z kleszcza jelenia.

ZWODNICZOŚĆ BORELIOZY

Borelioza jest chorobą wielosystemową, która wydaje się atakować wszystkie rodzaje tkanek i wszystkie organy ludzkiego ciała. Jest to choroba, która u jednych ma przebieg łagodny, a u innych bywa wyniszczająca. Może człowieka okaleczyć, unieruchomić lub zamglić mu umysł. Atakuje mężczyzn, kobiety i dzieci, a nawet ulubionego psiaka, może okazać się wyniszczająca dla koni i bydła. Można mieć ujemne wyniki testów i być chorym, lub dodatnie i nie mieć żadnych objawów. Jedni mają objawy już w kilka dni po ukąszeniu, podczas gdy u innych mijają lata, zanim choroba ta zostanie zdiagnozowana. U niektórych chorych diagnozuje się błędnie fibromialgię, zespół chronicznego zmęczenia, depresję, stwardnienie rozsiane, ALS1 czy inne choroby o nieznanym pochodzeniu.

Dlaczego udaje tak wiele innych chorób? I czemu tak trudno ją wykryć? Przyczyny leżą w mikrobiologii bakterii powodującej boreliozę.

Budowa krętka boreliozy nie przypomina żadnych innych dotychczas zbadanych bakterii. Jest jednym z największych krętków (0,25 x 50 mikronów). Jego długość odpowiada grubości zdrowego włosa ludzkiego. Borrelia burgdorferi jest też wyjątkowo ruchliwa, dzięki własnemu napędowi wyjątkowo dobrze porusza się zarówno we krwi jak i w tkankach.

Bakteria boreliozy różni się od innych także układem DNA. Większość bakterii ma wyraźne chromosomy pływające w cytoplazmie. Kiedy bakteria zaczyna się dzielić, najpierw na środku wytwarza nową ścianę komórkową, a potem rozpoczyna podział: nowe chromosomy powielają się, tworząc nową komórkę. Jednak materiał genetyczny w Borrelia burgdorferi rozmieszczony jest zupełnie inaczej: jest ułożony wzdłuż wewnętrznej ściany błony komórkowej. Przypomina więc siatkę podklejoną tuż pod skórą bakterii.

To znaczy, że nauka nie ma jeszcze pojęcia, w jaki sposób Borrelia zarządza swoim materiałem genetycznym w trakcie podziału.

Inną cechą charakterystyczną Borrelii są pęcherzyki. Bakteria ta powiela specjalne geny i umieszcza je w ścianie komórkowej, następnie ten odcinek ściany ulega egzocytozie i zostaje wysłany w głąb ludzkiego organizmu. Nie wiadomo, dlaczego się tak dzieje, ale wiadomo, że pęcherzyki te bardzo drażnią układ odpornościowy.

Podział Borrelia burgdorferi jest bardzo powolny. Inne patogeny, takie jak gronkowce czy paciorkowce, do podwojenia się potrzebują zaledwie 20 minut, podczas gdy Bb potrzebuje na to aż 12-24 godzin. Ponieważ wiele antybiotyków działa przez uszkadzanie ściany komórkowej, mogą one niszczyć bakterie tylko wtedy, gdy te zaczynają się dzielić i tworzą nową ścianę komórkową.

Uwaga: Antybiotyki zabijają bakterie, łącząc się z organellami bogatymi w RNA, czyli rybosomami: zatrzymują tworzenie białek niezbędnych do budowy ściany komórkowej i do metabolizmu komórek. Niektóre nowsze antybiotyki ingerują w syntezę DNA/RNA (np. Ciuro i inne chinoliny ingerują w gyrazę3 – enzym, który rozplata łańcuch DNA przed podziałem).Kiedy bakteria znajduje się między podziałami (w stanie uśpienia), żaden antybiotyk na nią nie zadziała.

Źródło:

Thomas M. Grier The Complexities of Lyme Disease, A Microbiology Tutorial; w: Lyme Disease Survival Manual 2000

W naszym gabinecie możesz wykonać TEST NA OBCIĄŻENIE BORELIOZĄ i na często towarzyszące koinfekcje.

BAKTERIE : BORRELIA, BARTONELLA , ANAPLASMA ,YERSINIA, BRUCELLA, CHLAMYDIA, MYCOPLASMA, EHRLICHIA, RICKETTSIA

WIRUSY odkleszczowe: BUNYA, FLAVI, HERPES PASOŻYTY: BABESIA

TERAPIA

Terapia na boreliozę przy użyciu aparatu BICOM optima New® to nie tylko wyeliminowanie obciążających nasz organizm bakterii i wirusów, ale także usunięcie toksyn, wspomaganie układu nerwowego, narządów ruchu, stawów, mięśni.

Terapie powinny odbywać się według indywidualnych zaleceń terapeuty. Ilość wizyt zależna jest od stanu pacjenta. Jedna terapia trwa od 30 minut do 1,5 godziny. Ważne jest wypicie wody w ciągu całej doby po terapii oraz nie stosowanie używek.

Rekomendujemy połączenie terapii Biorezonansem Magnetycznym BICOM z terapią Generatorem Plazmowym RPZ-15 w celu osiągnięcia najlepszych efektów i szybkiej poprawy zdrowia. Bardzo dobrze sprawdza się takie połączenie przy likwidacji boreliozy i jej koinfekcji,

W naszym gabinecie spotkaliśmy się z licznymi przypadkami borelii.

W wielu z nich skutecznie udało nam się nie tylko zminimalizować objawy ale i ostatecznie usunąć bakterię. Jeżeli problem borelii dotyczy również Ciebie zadzwoń i umów się na wizytę tel.: 696 322 422

Przewiń na górę